20 zł 65. rocznica powstania w getcie warszawskim 2008 - wysyłka 24 h!

159,00 zł
/ szt.
Producent: NBP
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Emitent: NBP
Nominał: 20 PLN
Metal: Srebro
Próba: 925
Rok emisji: 2008
Waga: 28,28 g
Średnica: 38,61 mm
Stempel: Lustrzany
Nakład: 145000
Dostawa: 24h
Opis produktu

Srebrna moneta 65. rocznica powstania w getcie warszawskim została wybita z kruszcu o próbie 925. Jej wartość nominalna to 20 złotych. Moneta została wybita za pomocą stempla lustrzanego, co wpływa na wysoką jakość wykonania - z zachowaniem dbałości o najmniejszy szczegół. Została wypuszczona do obiegu 15 kwietnia 2008 roku. Emitentem srebrnej monety jest Narodowy Bank Polski.

Getto warszawskie było największym gettem w okupowanej Europie. Zostało utworzone dla ludności żydowskiej na terenie Warszawy przez władze niemieckie. Za datę utworzenia getta przyjmuje się 2 października 1940 r. Do całkowitego zamknięcia i odizolowania go od reszty miasta doszło 16 listopada 1940 r. Powstanie w getcie miało miejsce 19 kwietnia 1943 roku.

WYGLĄD MONETY

Rewers monety przedstawia mur z cegieł - wraz z znajdującą się na nim gwiazdą Dawida. Na pierwszy plan wysuwa się drzewo, które jest ulistnione tylko na koronie wystającej ponad ogrodzenie. Ma to głęboki wymiar symboliczny. Całość wieńczy wybity napis: 65. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM.

Awers monety to asymetrycznie ułożone cegły, pomiędzy którymi dostrzec można płomienie okalające orła – jeden z symboli narodowych Polski. U góry na półokręgu widnieje napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA i data bicia monety.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel