Złoty medal Jagiellonowie Zygmunt August - wysyłka 24 h!

2 150,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Metal: Złoto
Próba: 900
Waga: 8,00 g
Średnica: 21,00 mm
Stempel: Lustrzany
Dostawa: 24h
Opis produktu

Medal Jagiellonowie Zygmunt August to kolejna odsłona niezwykłej serii złotych numizmatów. Został wybity z kruszcu o próbie 900. Jego waga to osiem gram. Wybito go za pomocą stempla lustrzanego, dzięki czemu zadbano o wysoką jakość wykonania.

Zygmunt II August – król Polski od 1548 roku. Wsławił się inicjatywą, która doprowadziła do powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 1 lipca 1569 r. podczas zgromadzenia sejmu walnego w Lublinie ratyfikowano unię lubelską (nazywaną również unią realną). Połączenie Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego znajdowało odzwierciedlenie we wspólnej monarchii, herbie, sejmie, walucie, polityce zagranicznej i obronnej.

WYGLĄD MEDALU

Rewers medalu przedstawia podobiznę Zygmunta Augusta. Obok niego wybito napis: Zygmunt August i lata panowania króla (1548 – 1572).

Awers medalu nawiązuje do ważnych w dziejach Polski i Litwy wydarzeń – ratyfikowania unii lubelskiej. W centralnym punkcie umieszczono postać kobiety w koronie, która dzierży w dłoniach dwa herby – obu państw. Wokół niej wybito słowa: JAGIELLONOWIE – UNIA LUBELSKA – 1569 R. Prócz tego wybito tam informację o próbie złota, stempel – Skarbiec Mennicy oraz znak menniczy producenta.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel