Złoty medal Andegawenowie Jadwiga - wysyłka 24 h!

2 150,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Metal: Złoto
Próba: 900
Waga: 8,00 g
Średnica: 21,00 mm
Stempel: Lustrzany
Dostawa: 24h
Opis produktu

Złoty medal Andegawenowie Jadwiga został wybity z kruszcu o próbie 900. Jego waga to osiem gram. Wybito go za pomocą stempla lustrzanego, dzięki czemu zadbano o wysoką jakość wykonania medalu.

Jadwiga Andegaweńska była królową Polski w latach 1384 – 1399. Nazywana jest również przez historyków apostołką Litwy. Królowa Jadwiga została ogłoszona świętą w Kościele katolickim i patronką Polski. W 1386 r. wyszła za Jagiełłę, który był władcą Litwy. Był to początek nie tylko głębszej chrystianizacji Litwinów, ale również początek unii dwóch sąsiadujących ze sobą państw. Według legendy na krótko przed ślubem Jadwiga modliła się w katedrze wawelskiej i Czarny Chrystus z krzyża miał jej powiedzieć: Ratuj Litwę. Medal nawiązuje do tych wydarzeń.

WYGLĄD MEDALU

Rewers medalu przedstawia podobiznę królowej Jadwigi. Po bokach wybito napisy - Jadwiga i lata panowania władczyni (1384 – 1399).

Awers medalu przedstawia krzyż, przy którym modliła się Jadwiga przed poślubieniem Jagiełły. Obok niego wezwanie, które miało paść w kierunku królowej i stać się jej wezwaniem do działania: Ratuj Litwę. Na otoku wybito napis: ANDEGAWENOWIE – ŚLUB Z JAGIEŁŁĄ – 1386 R. Prócz tego dostrzec tam można stempel – Skarbiec Mennicy, oznaczenie próby złota i znak menniczy producenta.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel