Krugerrand 1/4 uncji złota - wysyłka 24 h!

1 730,00 zł
/ szt.
Producent: Rand Refinery
Dostawa: 24h
Waga: 8,48 g
Średnica: 22,06 mm
Grubość: 1,89 mm
Metal: Złoto
Próba: 916,6
Kraj pochodzenia: RPA
Opis produktu

Krugerrand to najbardziej rozpoznawalna złota moneta na świecie. Wykonana z ¼ uncji złota z niewielką domieszką miedzi. Po raz pierwszy bita w 1967 roku przez Rand Refinery z Republiki Południowej Afryki. Od 1980 roku dostępna nie tylko w postaci 1 uncji złota, ale również ½, ¼, 1/10.

Połączenie czystego złota ze śladową ilością metalu nieszlachetnego wpływa na niepodważalną wytrzymałość monety. Dzięki miedzi ma ona nie tylko unikatowy kolor, ale jest również odporna na zarysowania i zadrapania.

Moneta bulionowa uznawana jest za niekonwencjonalny środek inwestycyjny. Dzięki swojej rozpoznawalności i odporności na zawirowania rynkowe, Krugerrand posiada niebywałą płynność. Wartość monety określana jest na podstawie obowiązującego kursu złota i jest adekwatna to ilości kruszcu zawartego w niej.

Nazwa Kurugerrand pochodzi od połączenia dwóch słów. To nazwisko prezydenta RPA – Kruger, oraz waluty z tego kraju – czyli Rand.

PRODUCENT MONETY

Producentem monety jest Rand Renfiner z Republiki Południowej Afryki. Zakład jest znany na całym świecie jako kompleks przetwórstwa i produkcji metali szlachetnych. Nieustannie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i inwestorów. Rand Renfiner zaspakaja nawet najbardziej wyszukane i wysublimowane gusty, tworząc również produkty luksusowe. Działają na rynku od 1920 rok. Dzięki tak długiej tradycji tworzenia – dzisiaj uważani są za potentatów w swojej dziedzinie.

RYS HISTORYCZNY

Pierwotnie Krugerrand powstał z myślą o prywatnych inwestorach, aby pomóc rynkowi inwestycyjnemu na terenach południowo-afrykańskich. Moneta stawała się z roku na rok coraz popularniejsza na całym świecie. Końcówka lat ’70 zaowocowała skokowym wzrostem bicia złotej monety. Dlatego jego producenci postanowili również produkować Krugerrandy o niższej zawartości złota. W roku 1980 już 90% światowego rynku złotych monet stanowiła właśnie ta moneta bulionowa. Rysą na globalnym imporcie okazał się okres apartheidu. Wówczas import Krugerranda był nielegalny do wielu państw zachodnich.

WYGLĄD MONETY

Moneta bulionowa została zaprojektowana przez Coerta Steynberga – południowoafrykańskiego rzeźbiarza.

Na awersie znajduje się popiersie Paula Krugera, który wsławił się jako dowódca ruchu oporu i późniejszy prezydent RPA (Transwalu). Poza wizerunkiem na monecie znajduje się również napis w dwóch językach afrykanerskim i angielskim – „Afryka Południowa”.

Rewers zdobi gazela, która jest symbolem narodowym Republiki Południowej Afryki. Po obu stronach monety znajduje się rok jej bicia, a także informacja o zawartości kruszcu.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Polecane
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel