Złoty medal - Jan Matejko Bitwa pod Grunwaldem

9 990,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Rok emisji: 2010
Metal: Złoto
Próba: 900
Waga: 47,98 g
Średnica: 38,61 mm
Stempel: Lustrzany z tampondrukiem
Nakład: 145
Opis produktu

Ten przepiękny numizmat upamiętnia zwycięstwo połączonych sił Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego nad armią Zakonu Krzyżackiego odniesione 15 lipca 1410 roku. Heroiczny moment w dziejach polskiego oręża został trwale uwieczniony przez jednego z najwybitniejszych malarzy - Jana Matejkę.

Medal na swoim awersie nosi portret Jana Matejki z popisem, latami życia 1838-1893 i ozdobnym inicjałem JM. Na rewersie przedstawiono fragment obrazu Bitwa pod Grunwaldem. W reliefie umieszczono sylwetkę Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego Ulricha von Jungingena który padł ofiarą Litwina dzierżącego mityczną Włócznię św. Maurycego. W tle, przy pomocy techniki tampondruku przedstawiono fragment obrazu, na którym widać Wielkiego Księcia Witolda z uniesionym mieczem.

Moneta została wybita w przeszło 47 gramach złota próby 900. 

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel