• facebook
  • googleplus1
  • twitter
Lubisz to?Udostępnij!

Zestaw PAMP Gorączka Złota - 6 x 2,5 g złota sztabka

3 100,00 zł
/ szt.
Producent: PAMP Suisse
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Szwajcaria
Mennica: PAMP
Metal: Złoto
Próba: 999,9
Waga: 6 x 2,5 g
Opis produktu

Rys historyczny

Każda ze sztabek kolekcji ma upamiętniać jedną gorączkę złota. Na pierwszej z nich upamiętniono brazylijską gorączkę złota z lat 90 XVII wieku.

W 1693 roku w okolicach Ouro Preto odnaleziono bogate pokłady złota. Masowe wydobycie kruszcu zaowocowało najdłuższym okresem gorączki złota w dziejach i stworzeniem największego systemu kopalni złota w Ameryce Południowej. Wydobycie było na tyle wysokie, że nazwę miasta zmieniono na Vila Rica (Bogate Miasto). Wydobycie złota na tych terenach było jednym z czynników rozpoczęcia złotego okresu Imperium Portugalskiego.

Na trzeciej sztabce upamiętniono najsłynniejszą Kalifornijską Gorączka Złota.W 1848 roku James W. Marshall odkrył złoto w Sutter's Mill na terenie Kalifornii. Do zakończenia wydobycia w 1855 roku na terytorium przybyło 300 tys. poszukiwaczy chcących się dorobić na wydobyciu. Znaczny dopływ złota spowodował szybki rozwój ekonomiczny Kalifornii i U.S.A.

Czwarta sztabka reprezentuje Wiktoriańską Gorączkę Złota w Australii, która trwała od 1851 roku do końca lat 60 XIX wieku. W tym czasie prowincja Wiktoria była drugim największym polem złotonośnym na świecie zaraz po Kalifornii. Wydobycie kruszcu było na tyle wysokie, że w okresie najlepszej koniunktury przez budynek Ministerstwa Skarbu w Melbourne przepływały dwie tony czystego złota tygodniowo wzbogacając przede wszystkim Koronę Brytyjską. 

Rozpoczęta w 1874 roku Gorączka Złota Black Hills na terytorium Dakoty Południowej została upamiętniona na piątej sztabce. Gorączka złota została poprzedzona niechlubną wyprawą generała Georga Custera, który odebrał tereny Black Hills Siouxom. Po sukcesie wyprawy w okolicy miejscowości Deadwood rozpoczęto wydobycie złota na masową skalę.  

Ostatnia sztabka upamiętnia Gorączka Złota Klondike w kanadyjskiej prowincji Yukon. Pierwsze odkrycie złota miało miejsce w 1896 roku. Od tego momentu 100 tys. poszukiwaczy rozpoczęło wydobycie w okolicach rzeki Klondike. Szacuje się że nie więcej jak połowa napływowej ludności rozpoczęła poszukiwania metalu. Naprawdę wzbogaciło się jedynie garstka kilkuset osób, które najwcześniej zajęły działki przy potokach. Podczas Gorączki Złota Klondike wydobyto kruszec o wartości $1.139.000 co przy przeliczeniu na dzisiejsze ceny daje ponad miliard dolarów.  

Wygląd

Na każdej sztabce przedstawiono informację o miejscu i roku danego wydarzenia. Na rewersie widoczny jest także atrybut mający dawać najlepsze skojarzenie z daną gorączką. Wszystkie opakowania Certicard informują nas o dacie danego wydarzenia i przedstawiają krajobraz z danej epoki i miejsca. Po zestawieniu chronologicznym sztabek ich opakowania układają się w jeden ciąg.

Każda sztabka została wybita w 2,5 g złota próby 999,9. Wszystkie sztabki łącznie dają 15 g czystego złota.

UWAGA: ZDJĘCIE PRZEDSTAWIAJĄCE SZTABKI W SZKATUŁCE MA CHARAKTER POGLĄDOWY. SZKATUŁKA NIE JEST CZĘŚCIĄ ZESTAWU.  

 

 

 

Ważne informacje
  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel