400 słupii - Dukat lokalny Dwumiasto Słupsk i Ustka - 2007

1 400,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Mennica: Mennica Polska S.A.
Nominał: 400 słupii
Metal: Złoto
Próba: 900
Rok emisji: 2007
Waga: 8,00 g
Średnica: 21,00 mm
Stempel: Lustrzany
Nakład: 100
Dostawa: 24h
Opis produktu

Złota moneta kolekcjonerska wybita przez Mennicę Polską dla Dwumiasta Słupsk-Ustka w ramach programu wspólnej promocji i rozwoju. Na rynek trafiło tylko 100 sztuk.

WYGLĄD MONETY

Rewers monety zdobi kompozycja złożona z dwóch obiektów, będących symbolami emitenta. Na pierwszym planie umieszczono Ratusz Miejski w Słupsku, a w tle latarnię morską w Ustce. Po prawej stronie znajduje się inskrypcja z nominałem: 400 SŁUPII. Ciekawostkę stanowi fakt, że według językoznawców nazwa monety wywodzi się od rzeki Słupi i powinna być pisana przez przez jedno “i”. W odpowiedzi na te zarzuty urzędnicy podkreślali, że wspomniany błąd jest zabiegiem celowym, dzięki któremu emisja zyskała większy rozgłos. Na górze wzdłuż otoku znajduje się inskrypcja: SŁUPSK DWUMIASTO USTKA.

Na awersie umieszczono dwa herby: po prawej Słupska, po lewej Ustki. Nad herbami widnieje inskrypcja: SŁUPSK DWUMIASTO USTKA. Poniżej znajduje się informacja na temat czasu obowiązywania monety jako środka płatniczego: HONOROWANY DO 30.09.2007. Po prawej stronie umiejscowiono informację na temat metalu i próby: Au 900.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel