60 boliwarów - Caciques de Venezuela - Guaicamacuto - 1955

4 600,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Wenezuela
Mennica: Casa de la Moneda de Caracas
Nominał: 60 bolivarów
Rok emisji: 1955
Metal: Złoto
Próba: 900
Waga: 22,2 g
Średnica: 30,10 mm
Stempel: Zwykły
Opis produktu

Złota moneta pochodząca z serca Ameryki Łacińskiej! Unikat przedstawiający indiańskiego wodza Guaicamacuto!

Rys historyczny

Uważany dziś za narodowego bohatera, Guaicamacuto był XVI-wiecznym wodzem plemienia Indian zasiedlającego dzisiejszą centralną Wenezuelę (okolice współczesnego miasta Macuto). Aby walczyć z hiszpańskimi najeźdźcami Guaicamacuto stanął na czele konfederacji plemion i wywołał powstanie w 1558 roku, niszcząc wiele hiszpańskich kolonii. Wódz zginął podczas nieudanej próby zdobycia Caracas przez Indian.

Wygląd monety

Na awersie monety przedstawiono dłoń zaciśniętą na pęku strzał - symbol Indiańskiego oporu wobec okupacji hiszpańskiej. Wokół umieszczono legendę informującą o parametrach monety, serii, emitencie i roku bicia.

Rewers przedstawia profil Guaicamacuto. W legendzie umieszczono imię wodza i nazwę serii.

Moneta została wybita w 22,2 gramach złota próby 900, co daje równe 20 gramów czystego kruszcu. Jest to niezwykle trudny do osiągnięcia numizmat na polskim rynku numizmatycznym. Moneta jest w I-II stanie zachowania.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel