Bestie Królowej: Byk 1 uncja złota - wysyłka 24h!

7 958,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Producent: The Royal Mint
Nominał: 100 GBP
Rok emisji: 2018
Waga: 31,10 g
Średnica: 32,70 mm
Grubość: 2,70 mm
Metal: Złoto
Próba: 999,9
Opis produktu

Piąta Bestia Królowej już w sprzedaży! Bestie Królowej to seria monet bulionowych co roku ukazującej kolejne zwierzę nawiązujące do pochodzenia królowej Elżbiety II.  

Producent monet

Pierwsze monety na terenie dzisiejszej Wielkiej Brytanii były bite w czasach rzymskich. Po wycofaniu się ostatnich rzymian kultura bicia monet upadła w tym regionie na blisko 200 lat. Około 650 roku n. e. pojawiły się pierwsze monety z monogramem „LONDI”. Dopiero od panowania anglo-saskiego króla Alfreda Wielkiego historia instytucji znanej dziś jako Royal Mint była na bieżąco spisywana. W czasach normańskich instytucja została przeniesiona do słynnej Twierdzy Tower gdzie mieściła się przez blisko 500 lat - do początków XVIII wieku. Royal Mint jako jedna z pierwszych zaczęła używać maszyn parowych do produkcji monet już wtedy wyprzedzając konkurentów pod kątem innowacyjności. W 1975 roku Royal Mint została oficjalnie przeniesiona z Londynu na walijską prowincję do Llantrisant, gdzie otrzymała najnowocześniejszą z dostępnych infrastrukturę. Tego samego roku po raz ostatni wybito w Londynie złotego suwerena. Do 1980 roku wszystkie operacje Mennicy Królewskiej przeniesiono do Walii. Dziś Royal Mint jest jednym z najważniejszych producentów monet bijąc nie tylko produkty inwestycyjne, ale również monety kolekcjonerskie, okolicznościowe i obiegowe, nie tylko na potrzeby Wielkiej Brytanii, ale również Polski i innych krajów (monety 1, 2 i 5 groszy bite od kwietnia 2014 roku).  

 

Rys historyczny

Bestie królowej są zestawem 10 rzeźb ustawionych przed wschodnim aneksem Kaplicy Westminsterskiej z okazji koronacji królowej Elżbiety II, która odbyła się w 1953 roku. Każda z rzeźb przedstawia  mityczne zwierzę podtrzymujące herbową tarczę rodzin i miejsc związanych z przeszłością dynastii Windsorów. W skład stada wchodzą:

1. Lew Anglii

2. Gryf Edwarda III

3. Czerwony Smok Walii

4. Jednorożec Szkocji

5. Czarny Byk Clerence’ów

6. Koziorożec Beufort’ów

7. Biały lew Mortimer’ów

8. Biały ogar  Richmond’ów

9. Jastrząb Plantagenet’ów

10. Biały koń Hanoweru  

Motyw królewskich bestii jest znany już od czasów Henryka VIII, który kazał przyozdobić takimi rzeźbami pałac królewski w Hampton z okazji ślubu ze swoją trzecią żoną - Jane Seymour.  

 

Wygląd monety

Na awersie monety przedstawiono portret królowej Elżbiety II z profilu. Dookoła portretu biegnie legenda o treści Elizabeth II D. G. Regina F. D. (Elizabeth II Dei Gratia Regina Fidei Defensor - Elżbieta II z Bożej łaski królowa, obrończyni wiary) w skład której wchodzi również nominał 100 Pounds (100 funtów szterlingów). Portret królowej został wypolerowany w celu wybłyszczenia. Lustro pokryto romboidalną fakturą pełniącą funkcję zabezpieczenia przed możliwym sfałszowaniem monety.

Na rewersie przedstawiono czarnego byka - tarczy herbowej rodziny Clerence'ów. Pod nim możemy dostrzec tarczę z na przemian ułożonymi polami angielskich lwów i francuskich lilii. Sylwetka byka podobnie jak portret królowej została wybłyszczona. Dookoła niej biegnie legenda Black Bull of Clerence (Czarny Byk Clerence'ów), 1 oz. Fine Gold 9999 2018 (1 uncja czystego złota próby 999.9 wybita w 2018 roku.) Podobnie jak w przypadku awersu część lustra została pokryta fakturą.

Monetę wybito w 1 uncji złota próby 999,9. Każdy z oferowanych egzemplarzy jest w I (menniczym) stanie zachowania.

 

 

Oferta specjalna!

Mennica Skarbowa gwarantuje wysyłkę niniejszego produktu w ciągu 24h (dni robocze) od zaksięgowania wpłaty za zamówienie. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w Warszawie w tym samym terminie.

 

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel