Czerwoniec - wysyłka 24 h!

1 950,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: ZSRR
Metal: Złoto
Nominał: 1 czerwoniec (10 rubli)
Próba: 900
Waga: 8,60 g
Stempel: Zwykły
Dostawa: 24h
Opis produktu

Rys historyczny

Czerwoniec, czyli inaczej czerwona moneta. Swój czerwony odcień zawdzięcza 10-procentowej zawartości miedzi, którą dodawano, aby zmniejszyć jej podatność na wgniecenia i zarysowania. Emitowano go w latach 1923 i 1925. W latach 1975-1982 wznowiono emisję, ale już w charakterze kolekcjonerskim i nakierowaną na rynek zagraniczny. Miało to związek z trudną sytuacją gospodarczą ZSRR. Sprzedaż czerwońców miała być sposobem na pozyskanie brakujących rezerw walutowych.

Wygląd monety

Po obu stronach monety wzdłuż rantu umieszczono ornament oraz inskrypcje w języku rosyjskim. Na awersie widnieje napis "Пролетарии всех стран, соединяйтесь!" (“Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się”). W centrum znajduje się komunistyczny symbol sierp i młot, otoczony łanami zboża. Poniżej umiejscowiono ozdobnie obramowane litery "PCФCP", czyli skrót od Российская Советская Федеративная Социалистическая Республика (Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka).

Rewers przedstawia chłopa zasiewającego pole. W tle widać wschodzące słońce oraz wielką fabrykę. Ten wyidealizowany wizerunek to autentyczny przykład sztuki socrealistycznej, która dziś posiada niebywałą wartość kolekcjonerską. Powyżej reliefu umieszczono informację o nominale monety "один Червонец" (“jeden czerwoniec”). Obok reliefu znajduje się rok emisji.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel