Srebrna moneta Gwiazdka na choinkę - Świeczka - wysyłka 24 h!

429,00 zł
/ szt.
Producent: Perth Mint
Dostawa: 24h
Stop: Ag 999,9
Kraj pochodzenia: Australia
Nominał: 1 AUD
Waga: 31,10 g
Średnica: 41,00 mm
Stempel: Lustrzany z tampondrukiem
Dostawa: 24h
Opis produktu Niespotykany wśród monet kształt gwiazdy wykorzystany do projektu monety wybitej specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wygląd monety

Mało co kojarzy się tak mocno ze Świętami Bożego Narodzenia jak pierwsza gwiazdka, która ma dać sygnał do rozpoczęcia kolacji wigilijnej. Legendarna gwiazda miała prowadzić 3 mędrców ze wschodu w miejsce, gdzie narodził się Chrystus. Biblijnemu motywowi zawdzięczamy znaną dziś przez każdego tradycję związaną z wyczekiwaniem pierwszej gwiazdki, dającej znak do rozpoczęcia wigilijnej wieczerzy. W nawiązaniu do świątecznego motywu gwiazdy australijska mennica The Perth Mint wykonała projekt monety, wykorzystujący ten nietypowy kształt. Moneta została wybita dosłownie w kształcie siedmioramiennej gwiazdy.

Na rewersie niecodziennego numizmatu możemy zobaczyć płonącą świecę przyozdobioną świąteczną kokardą – symbolem kojarzącym się z życiem, zwycięstwem światła nad ciemnością i dobra nad złem, a także narodzinami Zbawiciela. Dookoła świeczki możemy dostrzec liście i owoce ostrokrzewu – rośliny jednoznacznie kojarzącej się z Bożym Narodzeniem. Świecę, jej płomień i elementy roślinne przedstawiono za pomocą kolorów przy pomocy techniki tampondruku. Lustro i pozostałe elementy reliefu pozostawiono w naturalnej barwie srebra.

Awers australijskiej monety tradycyjnie przedstawia profil tytularnej władczyni Australii – królowej Elżbiety II. Możemy na nim odczytać imię władczyni, nazwę kraju emitenta, nominał, wagę i jakość użytego do bicia stopu oraz rok bicia (Elizabeth II, Australia, 1 dollar, 1 oz 9999 Ag, 2016). Lustro monety pozostawiono wypolerowane, relief portretu wykonano w macie.

Moneta została zapakowana w specjalny kapsel pozwalający zawiesić ją jako ozdobę choinkową. Całość umieszczono w ozdobnym, świątecznym blistrze. Do monety dołączono numerowany Certyfikat Autentyczności.

Producent

Mennicę The Perth Mint z Zachodniej Australii można zaliczyć do grupy wiodących wytwórców sztabek lokacyjnych, monet bulionowych i kolekcjonerskich. Założona w 1899 roku jako filia brytyjskiej Royal Mint, jako jedyna na terenie Australii kontynuuje tradycje bicia monet do dnia dzisiejszego. Powody jej założenia przypisuje się odkryciu bogatych złóż złota w okolicach Coolgardie i Kalgoorlie oddalonych o około 400 kilometrów od Perth. Jej początkowym celem miała być rafinacja surowego złota i odkup materiału od prywatnych poszukiwaczy. Jak się okazało zadania stawiane przed mennicą szybko się rozszerzyły wliczając w to również bicie monety obiegowej.

Od swojego założenia w 1899 mennica działała nieprzerwanie w pierwotnym budynku aż do 1990 roku. W tym roku ze względu na wciąż rosnące potrzeby zakładu przeniesiono go na przedmieścia Perth, do specjalnie dla niego wzniesionego kompleksu nowoczesnych budynków.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel