Konwaliowe jajo Fabergé

16 500,00 zł
/ szt.
Kraj pochodzenia: Polska
Nominał: 100 AUD
Rok emisji: 2011
Stempel: Lustrzany
Stop: Au 999
Waga: 93,30 g
Średnica: 55,60 mm
Nakład: 222
Opis produktu

Konwaliowe jajo Fabergé - niezwykle rzadka moneta wybita w 3 uncjach złota próby 0,900.

 

Rys historyczny

Jaja Fabergé znane również jako Carskie Jaja Wielkanocne były podarunkami, którymi car obdarowywał najbliższą rodzinę z okazji Wielkanocy. Tradycję rozpoczął Aleksander III, który zamówił pierwsze jajo u złotnika Petera Carla Fabergé w 1885 roku. Od tamtej pory dwór cara co roku zamawiał jedno jajko. Prezent składał się z wytłoczonego w środku jaja wykonanego z metali i kamieni szlachetnych i niespodzianki znajdującej się w środku. Jej forma do czasu pierwszego otwarcia była ścisłą tajemnicą. Tradycję tę kontynuował car Mikołaj II, który zaczął zamawiać dwa jaja rocznie - jedno dla żony - carycy Aleksandry, a drugie dla swojej matki - carycy Marii. W ten sposób powstały 54 carskie jajka. Jaja Fabergé zostały pokazane na Wystawie Światowej w Paryżu w 1900 roku zdobywając złoty medal i sławę. Firma Fabergé dodatkowo wykonała 7 nieustępujących jakością jaj dla rodziny Kelch - posiadaczy kopalń metali szlachetnych na Syberii i  5 jaj dla innych europejskich i amerykańskich odbiorców takich jak rodzina Rothschildów czy księżna Marlborough. Do dziś zachowały się 42 jaja carskie, które osiągają na aukcjach astronomiczne sumy.

 

Wygląd monety

Na awersie przedstawiono otwarte Jajko Konwaliowe wewnątrz którego możemy zobaczyć niespodziankę - koszyk pełen kwiatów. Nad nim przedstawiono portret królowej Elżbiety II. Równolegle do rantu monety umieszczono legendę z nominałem (100 dolarów), emitentem (Niue Island) i rokiem bicia (2011).

Rewers przedstawia centralnie ukazane, zamknięte Jajo Konwaliowe wykonane w 1898 roku dla carycy Aleksandry - żony Mikołaja II. Po obu stronach możemy odczytać nazwę serii w której ukazała się moneta - Imperiane Jaja Fabergé.

Moneta została wybita w 3 uncjach złota (93,30 g) próby 0,900. Nawiązując do tematyki jaja nadano jej kształt elipsy o średnicy ponad 55 milimetrów. Moneta została wybita stemplem lustrzanym. Numizmat zapakowano w hermetyczny kapsel i elegancko wykonaną drewnianą szkatułkę na wieczku której umieszczono nazwę serii - Imperialne Jaja Fabergé. Do zestawu dołączono numerowany certyfikat potwierdzający parametry monety. Oferowany egzemplarz posiada numer 39 ze skromnego nakładu 222 sztuk.   

Dostępna moneta jest w I (menniczym) stanie zachowania.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel