• facebook
  • googleplus1
  • twitter
Lubisz to?Udostępnij!

50 zł - 90. rocznica odzyskania niepodległości - 2008

700,00 zł
600,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 14% (100,00 zł).
Producent: NBP
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Producent: NBP
Nominał: 50 PLN
Rok emisji: 2008
Waga: 3,13 g
Próba: 900
Średnica: 18 mm
Stempel: Lustrzany
Nakład: 8800
Dostawa: 24h
Metal: Złoto
Opis produktu

Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Oferta nie łączy się z kodami rabatowymi.

*****

Unikatowa złota pięćdziesięciozłotówka wydana specjalnie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Rys historyczny  

11 listopada 1918 roku jest dla każdego Polaka datą szczególną. Ten dzień jest oficjalną datą zakończenia I wojny światowej – jednego z najstraszliwszych konfliktów naszej epoki. Tę datę również symbolicznie przyjmuje się jako odradzenie się z popiołów zaborów II Rzeczpospolitej Polskiej. Dla rodaków żyjących w tamtych czasach nie było nic równie radosnego jak ponowne pojawienie się ojczyzny na mapach Europy, po 123 latach niewoli i walki. Na 11 listopada 2008 roku przypadła już 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Z tą datą nierozłącznie kojarzą się imiona i nazwiska wielkich ludzi, którzy swoją niezłomną postawą walczyli o wolność narodu polskiego. Wielcy dowódcy jak marszałek Józef Piłsudski, generał Józef Haller czy cywilni działacze niepodległościowi jak Roman Dmowski czy Ignacy Paderewski należą do najbardziej znanych. Nie wolno nam jednak zapomnieć o tysiącach anonimowych polskich żołnierzy i patriotów, którzy w dobie wielkiego konfliktu walczyli o niepodległą Polskę. Wszystkich bezimiennych bohaterów naszego narodu symbolizuje Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, którego arkady przedstawiono na awersie oferowanej monety.  

Wygląd monety  

Awers monety przedstawia Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – symboliczne miejsce spoczynku wszystkich anonimowych weteranów walk o niepodległą Polskę. Nad arkadami Grobu Nieznanego Żołnierza umieszczono godło państwowe. Nad nim równolegle do rantu biegnie legenda „Rzeczpospolita Polska 2008”. Pod grobem umieszczono nominał „50 zł”.   

Rewers przedstawia sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego dosiadającego ulubioną Kasztankę. W tle przedstawiono postaci anonimowych żołnierzy –bohaterów walk niepodległościowych. W legendzie biegnącej wzdłuż rantu uwieczniono wyjątkową okazję, z której wybito monetę – „90. rocznica odzyskania niepodległości”.  

Awers i rewers monety wybito stemplem lustrzanym w ponad 3 gramach złota próby 900. Każdy z 8800 unikatowych egzemplarzy umieszczono w specjalnym ochronnym kapslu i zielonej szkatułce z logo NBP. Do monety dołączono papierowy certyfikat poświadczający oryginalność zakupionego produktu.

Ważne informacje
  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
 
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel