• facebook
 • googleplus1
 • twitter
Lubisz to?Udostępnij!

Kolekcja "Cudowne ikony"

1 890,00 zł
/ szt.
Nominał: 20 RUB
Stop: Ag 925
Liczba monet w serii: 4
Kraj pochodzenia: Białoruś
Waga: 31,10 g
Rok emisji: 2010 / 2011
Wymiary: 30 x 45 mm
Nakład: do 10 000
Ilość zestawów: 150
Opis produktu

Kolekcja "Cudowne ikony prawosławia" to seria srebrnych monet kolekcjonerskich, której motywem przewodnim jest kolekcja czterech monet przedstawiających najpiękniejsze i najsłynniejsze ikony prawosławne. Kolekcję wyemitował Narodowy Bank Republiki Białorusi. 

Seria monet rozpoczęła się od emisji 2 monet w 2011 roku:
 

1.   "Ikona Matki Boskiej Władymirskiej"

 •  Jedna z najbardziej czczonych w Rosyjskim Kościele Prawosławnym ikon Matki Bożej. Przypisywano jej szczególną moc ochrony Rusi przed najeźdźcami. Przed nią dokonywane były koronacje kolejnych carów oraz intronizację.

2.   "Ikona Matki Boskiej Barkałabowskiej"

 • Barkałabowska j Ikona Matki Bożej związana jest z legendą. Po przegranej bitwie kniaź wracał do Rosji. W miejscowości Barkałabowo, niedaleko klasztoru- konie odmówiły posłuszeństwa. Kniaź uznał to za znak, że ikona, którą miał w bagażu chce pozostać w klasztorze.

 

W 2012 roku do grona kolekcji dołączyły następujące monety:

 3.  "Ikona Matki Boskiej Kazaskiej"

 • Po wielkim pożarze w Kazaniu dziewięcioletniej dziewczynce, we śnie ukazała się Matka Boska i wskazała miejsce, gdzie znajduje się jej ikona.  Zgodnie z tymi wskazówkami ikonę znaleziono na popielisku.

 4.  "Ikona Matki Boskiej Żyrowieckiej"

 • W lesie, wśród gałęzi gruszy pasterze ujrzeli niezwykle jasne światło. Pochodziło ono od niewielkiej ikonki Matki Bożej, wyrzeźbionej w kamieniu. Zdjęli ją z drzewa i odnieśli Sołtanowi, który zamknął ją w szkatułce. Gdy następnego dnia chciał pokazać ją przybyłym gościom w szkatułce nie znalazł ikony.

 

 

Monety z serii "Cudowne ikony prawosławia" są prawnym środkiem płatniczym, a nominał jednej monety to 20 rubli. Wyjątkowy wygląd serii "Cudowne ikony prawosławia" cieszy oko kolekcjonerów, jest też ciekawym pomysłem na atrakcyjny prezent.


 

Ważne informacje
 • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

 • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

 • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

 • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

 • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

 • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
 
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel