Moneta Święty Jerzy 1/4 uncji złota - wysyłka 24 h!

2 074,00 zł
/ szt.
Dostawa: 24h
Producent: Mennica Moskiewska
Kraj pochodzenia: Rosja
Nominał: 50 RUB
Waga: 7,78 g
Stop: Au 999
Średnica: 22,60 mm
Stempel: Zwykły
Opis produktu

Złota moneta bulionowa wybita przez Mennicę Moskiewską dla Banku Rosji.  

 

Producent monet

Mennica Moskiewska (ros. Московский монетный двор, ang. Moscow Mint) została założona w okresie II Wojny Światowej, 25 kwietnia 1942 roku. Podczas oblężenia Leningradu (dzisiejszy Sankt Petersburg) zakład miejscowej mennicy ewakuowano do Krasnokamska. W związku z szybkimi przenosinami Mennica Petersburska nie była w stanie produkować wystarczającej ilości odznaczeń i medali dla walczących na froncie wschodnim żołnierzy Armii Czerwonej. Z tego powodu zadanie to powierzono nowo utworzonej Mennicy Moskiewskiej założonej na gruncie moskiewskiego cechu artystów-medalierów. W 1975 roku Mennica Moskiewska po raz pierwszy wybiła złote monety bulionowe (Czerwońce) w celu sprzedaży na zagranicznych rynkach. Do dziś Mennica Moskiewska zajmuje się produkcją medali, odznaczeń, monet kolekcjonerskich i inwestycyjnych dla rynków Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

 

Rys historyczny

Święty Jerzy zabijający smoka jest motywem legendarnym, który narodził się w XI wieku. Do Europy historię tę przynieśli powracający do swoich domów krzyżowcy. Wedle legendy święty miał zabić gada, który utrudniał pobór wody przez mieszkańców miasta. Aby móc skorzystać ze źródła, mieszkańcy byli zmuszeni do wabienia smoka owcami, a gdy te się skończyły - młodymi niewiastami wybieranymi w wyniku losowania. Gdy padło na miejscową księżniczkę, do walki ze smokiem stanął szlachetny żołnierz Jerzy, który pokonał gada własnymi umiejętnościami i znakiem krzyża. Wedle innego podania Jerzy był żołnierzem i chrześcijańskim męczennikiem skazanym na śmierć za krytykę edyktu nakazującego prześladowania chrześcijan. Popularny motyw męczennika-żołnierza został w czasach późniejszych zaadaptowany w formie patronatu przez wiele średniowiecznych organizmów państwowych, w tym także Ruś.

 

Wygląd monety

Na awersie monety przedstawiono godło Rosji - dwugłowego orła. Wokół umieszczono legendę mówiącą o emitencie, nominale, dacie bicia, zastosowanym stopie i wadze monety - Ванк России Пятьдесят Рублей (Bank Rosji 50 rubli) Au 999 7,78 2009 r. Rewers przedstawia świętego Jerzego dosiadającego konia, który tratuje smoka przebitego włócznią. Moneta została wybita w 1/4 uncji złota próby 999. Każdy z dostępnych egzemplarzy został zapakowany w kapsel chroniący numizmat przed potencjalnymi zarysowaniami. Oferowane monety pochodzą z losowych roczników. Dostępne monety są w I (menniczym) stanie zachowania.

 

 

Oferta specjalna!

Mennica Skarbowa gwarantuje wysyłkę niniejszego produktu w ciągu 24h (dni robocze) od zaksięgowania wpłaty za zamówienie. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w Warszawie w tym samym terminie.

 

 

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Document
IdoSell Shop - Prawdziwe Opinie Klientów
4.63 / 5.00 (40 opinii)
pixel
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij