200 zł - 100. rocznica urodzin Jana Karskiego - 2014

3 800,00 zł
/ szt.
Producent: NBP
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Emitent: NBP
Nominał: 200 PLN
Metal: Złoto
Próba: 900
Rok emisji: 2014
Waga: 15,50 g
Średnica: 27,00 mm
Stempel: Lustrzany
Nakład: 2500
Opis produktu

Mennica Skarbowa ma zaszczyt zaprezentować monetę z wizerunkiem Jana Karskiego. Moneta została wybita na zlecenie Narodowego Banku Polskiego

Jan Karski to pseudonim Jana Kozielewskiego, emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego. Aktywny działacz podczas drugiej wojny światowej w Biurze Propagandy i Informacji Komendy Głównej AK. Był również działaczem Frontu Odrodzenia Polski.Za zasługi i poświęcenie został On odznaczony polskim Orderem Orła Białego oraz amerykańskim Medalem Wolności. Zgodnie z uchwałą Sejmu RP VII kadencji z 6 grudnia 2013, obecny rok, 2014 został ogłoszony został Rokiem Jana Karskiego.

Moneta kolekcjonerska z wizerunkiem Jana Karskiego o średnicy 27,00 mm i masie 15,50 gramów została wykonana w najwyższej jakości menniczej,  w całości ze złota o próbie 900/1000. 

Na awersie monety znajdują się: nominał, godło, napis Rzeczpospolita Polska oraz rok emisji. Rewers zdobi wizerunek J. Karskiego, zaprojektowany wg. zdjęcia ze zbiorów Carola Harrisona.

Dlaczego warto kupić:

- ściśle limitowana nakład do 2,5tyś sztuk, 

- wysoka wartość numizmatyczna,

- złoto wysokiej próby,

- najwyższa jakość mennicza,

- moneta zapakowana w pudełko potwierdzające jej autentyczność,

- emisja na zlecenie Narodowego Banku Polskiego.

 

 

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Polecane
50 g Sztabka złota50 g Sztabka złota
12 757,00 zł
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel