Diamenty

ilość znalezionych towarów: 93

Od pokoleń kamienie szlachetne urzekają ludzkość swoim wyglądem oraz niesamowitymi właściwościami. Ludzie na całym świecie zajmują się poszukiwaniem największych i najpiękniejszych egzemplarzy. Najcenniejszymi spośród wszystkich kamieni szlachetnych są oczywiście brylanty i diamenty. Ich cena niezmiennie rośnie już od kilku pokoleń, co czyni z ich zakupu inwestycję o dużej stopie zwrotu. Niesłabnącą popularnością, zarówno wśród inwestorów, jak i jubilerów cieszą się zwłaszcza brylanty. Cena tych okrągłych, oszlifowanych diamentów jest zawsze wyższa niż ich nieoszlifowanej formy. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego egzemplarza, warto wiedzieć, jakie czynniki wpływają na wartość rynkową kamieni szlachetnych.

Każdy diament z naszej oferty możemy oprawić w dowolnie wybrany sposób!

Szczegóły oferty dostępne pod numerem telefonu +48 516 173 099

Diamenty inwestycyjne posiadają cztery główne cechy, które wpływają na ich wartość:

  • Masa - wyrażana w karatach (ct). 1 karat wynosi 0,2 grama, im większa masa brylantu tym większa cena.
  • Barwa - oznaczana literami od D do Z, zaczynając od kamieni całkowicie bezbarwnych, do coraz bardziej nasyconych żółtym odcieniem. Najcenniejsze, poza naturalnie kolorowymi są całkowicie bezbarwne diamenty.
  • Czystość - im mniej wewnętrznych skaz czy inkluzji, tym kamień jest więcej wart. Oznaczanie kamieni odbywa się za pomocą skali, rozpoczynając od najczystszych egzemplarzy (FL, IF, VVS, VS, SI, I).
  • Szlif - dzięki niemu diament otrzymuje konkretny kształt. Niezwykle istotna jest w tym przypadku proporcja, symetryczność bryły oraz jakość polerowania. Najcenniejszy jest oczywiście okrągły szlif brylantowy, od którego swoją nazwę biorą brylanty (innymi słowy okrągłe diamenty o szlifie brylantowym). Cena brylantów jest zawsze wyższa niż cena nieoszlifowanych diamentów.

Diamenty inwestycyjne posiadają zwykle wagę od 0,1 do 4 karatów. Takie kamienie są bowiem najczęściej spotykane w naturze. Kupując konkretny diament czy brylant należy zwrócić uwagę, czy posiada on specjalną certyfikację instytucji gemmologicznej, gwarantującą jego jakość.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel