Blog

Neutralna reakcja rynku złota na dane makro - 2011-09-02

Mimo wyraźnych spadków na rynku akcji, spowodowanych napływem danych makroekonomicznych z USA, ceny złota w czwartek pozostały na niezmienionym poziomie. Zakończenie czterosesyjnej serii zwyżek na Wall Street wywołało jedynie lekkie podwyższenie zmienności na rynku złota, które trwało do zakończenia sesji na rynku amerykańskim.


Trzeci dzień wzrostów - 2011-09-01

Po silnych wtorkowych wzrostach, w środę rynek złota zanotował spadek o 0.54%. Ostatnia korekta pokazała, że wzrosty na rynku szlachetnego kruszcu przypominają „wspinaczkę po ścianie strachu” – wielu inwestorów wie, że dotychczasowe tempo wzrostów w średnim terminie nie może zostać utrzymane, ale mimo to powiększa swoje długie pozycje w nadziei na szybkie zyski. Coraz gwałtowniejsze i głębsze korekty mogą być wynikiem zleceń „stop loss”.


Spadki - idealny moment na inwestowanie

Spadki - idealny moment na inwestowanie

W oczekiwaniu na decyzję Banku Rezerw Federalnych, po raz pierwszy od kilku tygodni złoto zanotowało na giełdach 3,5% spadek. Jednocześnie rynek chwilowo uspokoiły dobre wyniki amerykańskiej gospodarki. Właśnie w takich momentach należy inwestować w złoto.


Złoto szybuje ku nowym rekordom – 1900 USD za uncję!

Złoto szybuje ku nowym rekordom – 1900 USD za uncję!

W miniony poniedziałek ceny złota wzrosły o ponad 1%, po raz trzeci z rzędu bijąc rekord wszech czasów. Ten kolejny już skok to wynik obaw inwestorów chroniących się przed następną fazą recesji w USA i rosnącym kryzysem zadłużenia w strefie Euro.


Dlaczego warto inwestować w złoto? >

W czasach kryzysu, złoto jest bardziej popularne niż kiedykolwiek. Znajduje to odzwierciedlenie we wzroście wartości nabywczej i wysokich obrotach na rynkach złota. Kto zainwestował w złoto dziesięć lat temu, może dziś liczyć na ponad 300% zysku.


Przeczytaj więcej
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel