Blog

"Złota" hossa w dobie kryzysu - 2011-09-06

Poniedziałek przyniósł nam kolejne umocnienie na rynku złota. Wzrosty dopiero zostały zahamowane przez poziom długoterminowych maksimów oraz psychologiczną barierę 1900 dolarów za uncję, która jednak dzisiejszym rankiem została pokonana. Powodem rosnącej wartości złota są trwające od dłuższego czasu i wciąż pogłębiające się problemy Strefy Euro. Inwestorzy niepewni o dalsze losy Starego Kontynentu wykazują większą awersję do ryzyka, czego skutkiem jest rosnący popyt na złoto, które jest postrzegane za bezpieczniejszą inwestycję od akcji.


Powrót wzrostów na rynku złota - 2011-09-05

Pod koniec poprzedniego tygodnia głównymi czynnikami oddziałującymi na rynki towarowe i kapitałowe były dane makro publikowane w strefie Euro i Stanach Zjednoczonych. Rozczarowani inwestorzy (zwłaszcza najistotniejszymi publikacjami z rynku pracy) przez cały piątek zajmowali długie pozycje na rynku złota, co zaowocowało silnym krótkoterminowym trendem wzrostowym (wzrost w porównaniu z czwartkiem aż o 2,68%).


Neutralna reakcja rynku złota na dane makro - 2011-09-02

Mimo wyraźnych spadków na rynku akcji, spowodowanych napływem danych makroekonomicznych z USA, ceny złota w czwartek pozostały na niezmienionym poziomie. Zakończenie czterosesyjnej serii zwyżek na Wall Street wywołało jedynie lekkie podwyższenie zmienności na rynku złota, które trwało do zakończenia sesji na rynku amerykańskim.


Trzeci dzień wzrostów - 2011-09-01

Po silnych wtorkowych wzrostach, w środę rynek złota zanotował spadek o 0.54%. Ostatnia korekta pokazała, że wzrosty na rynku szlachetnego kruszcu przypominają „wspinaczkę po ścianie strachu” – wielu inwestorów wie, że dotychczasowe tempo wzrostów w średnim terminie nie może zostać utrzymane, ale mimo to powiększa swoje długie pozycje w nadziei na szybkie zyski. Coraz gwałtowniejsze i głębsze korekty mogą być wynikiem zleceń „stop loss”.


Spadki - idealny moment na inwestowanie

Spadki - idealny moment na inwestowanie

W oczekiwaniu na decyzję Banku Rezerw Federalnych, po raz pierwszy od kilku tygodni złoto zanotowało na giełdach 3,5% spadek. Jednocześnie rynek chwilowo uspokoiły dobre wyniki amerykańskiej gospodarki. Właśnie w takich momentach należy inwestować w złoto.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel