Blog

Głębsza korekta na rynku złota - 2011-09-08

Po niewielkim wzroście na rynku złota zobaczyliśmy kolejne spadki (w poniedziałek -1.4%). Wybicie nowego szczytu (kilka dni temu) tym razem okazało się błędnym sygnałem dla inwestorów chcących zająć długie pozycje. Przez noc mogliśmy zaobserwować odreagowanie spadków, co jednak może okazać się korektą w średnioterminowym trendzie spadkowym.


Niepewność najbliższych dni - 2011-09-07

Wczorajszy dzień nie zdołał na trwałe poprowadzić cen złota ku kolejnym szczytom, a ponowny spadek jego wartości poniżej psychologicznej bariery 1900 dolarów za uncję stał się dla inwestorów impulsem do zajmowania krótkich pozycji. Wygenerowana w ten sposób podaż ukształtowała kurs zamknięcia na poziomie 1873,16 dolarów (spadek 1,48 proc.). Dzisiejsza poranna wycena przedstawia kolejne zniżki rzędu ok. 2 proc.


"Złota" hossa w dobie kryzysu - 2011-09-06

Poniedziałek przyniósł nam kolejne umocnienie na rynku złota. Wzrosty dopiero zostały zahamowane przez poziom długoterminowych maksimów oraz psychologiczną barierę 1900 dolarów za uncję, która jednak dzisiejszym rankiem została pokonana. Powodem rosnącej wartości złota są trwające od dłuższego czasu i wciąż pogłębiające się problemy Strefy Euro. Inwestorzy niepewni o dalsze losy Starego Kontynentu wykazują większą awersję do ryzyka, czego skutkiem jest rosnący popyt na złoto, które jest postrzegane za bezpieczniejszą inwestycję od akcji.


Powrót wzrostów na rynku złota - 2011-09-05

Pod koniec poprzedniego tygodnia głównymi czynnikami oddziałującymi na rynki towarowe i kapitałowe były dane makro publikowane w strefie Euro i Stanach Zjednoczonych. Rozczarowani inwestorzy (zwłaszcza najistotniejszymi publikacjami z rynku pracy) przez cały piątek zajmowali długie pozycje na rynku złota, co zaowocowało silnym krótkoterminowym trendem wzrostowym (wzrost w porównaniu z czwartkiem aż o 2,68%).


Neutralna reakcja rynku złota na dane makro - 2011-09-02

Mimo wyraźnych spadków na rynku akcji, spowodowanych napływem danych makroekonomicznych z USA, ceny złota w czwartek pozostały na niezmienionym poziomie. Zakończenie czterosesyjnej serii zwyżek na Wall Street wywołało jedynie lekkie podwyższenie zmienności na rynku złota, które trwało do zakończenia sesji na rynku amerykańskim.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel