Blog

Idą wzrosty? - 2011-09-16

W ostatnich tygodniach wzrosty cen złota były głównie spowodowane  niekorzystnymi informacjami napływającymi z gospodarek Stanów Zjednoczonych oraz strefy euro. Wprawdzie wczorajsze indeksy amerykańskich rynków zakończyły dzień na plusie, złoto nieznacznie spadło, jednak w długofalowej perspektywie przyszłość dla rynków giełdowych nie rysuje się w jasnych barwach.


Niepokojące spadki na rynku złota - 2011-09-15

Ostatnie dni przyniosły wyprzedaż na rynku złota, która spowodowała spadki cen z poziomu 1844 do 1807. W dalszym ciągu przedłużająca się korekta nie zagraża długoterminowemu trendowi, ale jest sygnałem odzwierciedlającym niepewność co do przyszłych ruchów na tym rynku.


Jedyna stała to zmienność - 2011-09-14

Wczorajszy dzień przyniósł zwyżki na rynku złota, które jednak nie przekroczyły ram korekty poniedziałkowych spadków. Szlachetny kruszec zdrożał o ponad 1 proc., co pokazuje kontynuację migracji części kapitału w stronę bezpieczniejszych aktywów. Choć wahania wartości indeksów podczas wtorkowej sesji w USA nie były tak znaczne jak w poprzednich dniach, to wciąż wysoka zmienność kursów pokazuje, że inwestorzy nerwowo podchodzą do sytuacji na rynku. Mimo wszystko główne Amerykańskie indeksy zakończyły notowania na plusie: S&P500 1172,87 pkt. (+0,91 proc.), Nasdaq 2532,15 pkt. (+1,49 proc.) oraz Dow Jones 11105,85 pkt. (+0,4 proc.).


Koniec "złotej" bańki? - 2011-09-13

Poniedziałek przyniósł kolejne spadki na rynku złota. Zastanawiającym jest jednak fakt, że w tym czasie główne światowe giełdy również odnotowały mocne spadki. Do tej pory zmiany wartości złota wykazywały ujemną korelację z indeksami akcji, ponieważ uczestnicy rynku uważali szlachetny kruszec za inwestycję mniej ryzykowną od akcji. Stąd pod naporem złych informacji złoto wybijało kolejne szczyty. Sytuacja ta może świadczyć o utracie wiary inwestorów co do dalszego wzrostu na tym rynku i pompowania „złotej” bańki. Za odwróceniem dotychczasowego trendu może również przemawiać wzrost zmienności na cenach złota.


Wzrost niepewności na globalnych rynkach - 2011-09-12

Zarówno piątkowe zakończenie notowań, jak i poniedziałkowy poranek pokazały nam, że trend wzrostowy na rynku złota słabnie. Potwierdzeniem tego sygnału jest fakt, że ceny złota zniżkują wbrew spadkom na rynku akcji. Pomimo braku wzrostów, na razie nie ma żadnego sygnału potwierdzającego zmianę trendu na rynku złota (w przeciwieństwie do rynku akcji, na którym z dużym prawdopodobieństwem znowu zobaczymy spadki).


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel