Blog

Kontynuacja trendu bocznego na rynku złota - 2011-09-21

W poniedziałek rynek złota rozpoczął kolejny krótkoterminowy ruch w górę, który był kontynuowany podczas dzisiejszej nocy. Mimo że rynek akcji w ciągu wczorajszego dnia zanotował odbicie, to jednak nie skłoniło to inwestorów do zamykania długich i otwierania krótkich pozycji na złocie. Analizując moment w którym notowania złota zmieniły kierunek, możemy stwierdzić, że rynek nie wybił nowego dołka, co jednocześnie stanowi pierwszy sygnał do odwrócenia średnioterminowego trendu.


Niepewności ciąg dalszy - 2011-09-20

Poniedziałek przyniósł spadki na rynku złota, które zakończyło dzień ok. 1,8% pod kreską. Notowania wciąż jednak znajdują się w obrębie konsolidacji, która póki co, jest formą odreagowania wzrostów trwających od połowy czerwca. Brak wyraźnego trendu w średnim terminie może wskazywać na niezdecydowanie i niepewność na rynku.


Wzrosty na początku tygodnia - 2011-09-19

Dzisiejszej nocy rynek złota kontynuował odbicie zapoczątkowane na koniec poprzedniego tygodnia (piątkowy wzrost wyniósł aż 1.22%). Mimo to przy obecnej zmienności jest to niewielka zmiana cen (w ostatnich miesiącach wzrosty mogły sięgać ponad 3% w skali dnia). Wzrosty w dużej mierze są wywołane luką, która pojawiła się równocześnie na wykresach wielu indeksów akcji.


Podsumowanie tygodnia - 2011-09-17

Ostatni tydzień minął pod znakiem korekty zapoczątkowanej na końcu poprzedniego tygodnia. Odreagowanie spadków na rynku akcji wiązało się w tym przypadku z wyprzedażą na rynku złota. Mimo to ostatni dzień tygodnia zakończył się pokaźnymi wzrostami na obu rynkach.


Idą wzrosty? - 2011-09-16

W ostatnich tygodniach wzrosty cen złota były głównie spowodowane  niekorzystnymi informacjami napływającymi z gospodarek Stanów Zjednoczonych oraz strefy euro. Wprawdzie wczorajsze indeksy amerykańskich rynków zakończyły dzień na plusie, złoto nieznacznie spadło, jednak w długofalowej perspektywie przyszłość dla rynków giełdowych nie rysuje się w jasnych barwach.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel