Blog

Powrót niepewności - 2011-31-10

Poniedziałek rozpoczął się od spadków zarówno na rynku złota jak i na głównych światowych parkietach. Pomimo decyzji, które zapadły podczas środowego szczytu, na rynki powróciła niepewność o przyszłość Starego Kontynentu, a także obawa, by greckie problemy nie wpłynęły na kondycję pozostałych europejskich gospodarek.


Podsumowanie tygodnia

W tym tygodniu na rynkach finansowych wydarzeniem numer jeden był środowy szczyt w Brukseli, na którym dopracowano kwestie związane z pomocą finansową w strefie euro- czyli restrukturyzacją długu Grecji, dokapitalizowaniem banków strefy euro i zwiększeniem Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej. Reakcją rynku były optymistyczne nastroje i wzrost indeksów giełdowych.


Euforia po szczycie UE - 2011-28-10

Na rynkach w dalszym ciągu panuje entuzjazm, który chwilami przeradzał się nawet w euforię. Inwestorzy dobrze odebrali ustalenia ze środowego szczytu. Główne światowe indeksy zakończyły czwartek nad kreską, co również udzieliło się na polskiej giełdzie. Złoto umocniło się do około 1750 dolarów za uncję, co oznacza wzrost w stosunku do środowego zamknięcia o ponad 1%. Ostatnie dni przyniosły również umocnienie polskiego złotego, który względem dolara zyskał ponad 1%.


Dobre nastroje na rynkach - 2011-27-10

Nastroje inwestorów od wczorajszego poranka były determinowane przez zaplanowany na wieczór szczyt strefy euro.  Na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania na rynek dochodziły sprzeczne komunikaty odnośnie stanu negocjacji na temat stopnia redukcji długu Grecji. Na tej niepewności zyskiwało złoto wyrażone w dolarach (+0,73%), które osiągnęło na koniec dnia poziom 1717,63 USD za uncję (5410,19 PLN).


Powrót zmienności na rynek złota - 2011-26-10

Wtorkowa sesja na głównych światowych indeksach zakończyła się pod kreską. WIG 20 zniżkował o 0,88% natomiast zamknięcie S&P500 wypadło 2% pod kreską. Kiepskie nastroje na światowych parkietach stymulowały do wzrostów rynek złota, które tylko podczas wczorajszej sesji zyskało ok. 3%.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel