Blog

Podsumowanie tygodnia - 2011-11-06

Miniony tydzień po raz kolejny nie należał do spokojnych, czego prowodyrem była klasycznie Grecja. Temat greckiego zadłużenia wciąż wielu inwestorom spędza sen z powiek, chociaż wydawało się, że ostatnie szczyty państw Unii Europejskiej raz na zawsze rozwiążą ten problem. Skutkiem takiego stanu rzeczy były spadki na światowych giełdach, które największą dynamikę osiągnęły w trakcie poniedziałkowej sesji.


Europejska huśtawka - 2011-11-04

Po raz kolejny politycy zgotowali rynkom chaos informacyjny. Nikt nie mógł nadążyć za tym, jaka jest ostateczna decyzja premiera J. Papandreu – odchodzi czy zostaje. Jedynym w miarę klarownym komunikatem, jaki udało się wyłowić było to, że najprawdopodobniej pomysł przeprowadzenia w Grecji referendum nad pakietem pomocowym nie zostanie zrealizowany.


Polski złoty po raz kolejny broni inwestorów - 2011-11-03

Ostatnie dwie sesje okazały się być korzystne dla byków na rynku złota. We wtorek złoto poszło do góry o 0.27% (w przeliczeniu na PLN aż 2.69%), a w środę 1.43%, co jednak zostało zneutralizowane przez zmiany na rynku walutowym (w przeliczeniu na PLN złoto spadło o -0.38%).  W dalszym ciągu rynek walutowy sprzyja polskim inwestorom lokującym swoje pieniądze na rynku złota.


Europa w tarapatach – złoto zyskuje - 2011-11-02

Po tym jak premier Grecji Jeorjos Papandreu zapowiedział przeprowadzenie referendum nad pakietem pomocowym, uzgodnionym przez przywódców Unii Europejskiej podczas zeszłotygodniowego szczytu, indeksy na światowych giełdach reagowały spadkami. Rynki w Paryżu, Frankfurcie straciły ponad 5%,w Mediolanie nawet 6,8%, a indeksy za Oceanem prawie 3%. Kapitał z rynku akcji wędruje m.in. w stronę inwestycji w złoto, które wczoraj zyskało prawie 0,5%, osiągając poziom 1717,97 USD za uncję (5569,14 PLN).


Grecy wybiorą… - 2011-11-01

Wtorkowa sesja z pewnością nie należała do udanych z punktu widzenia posiadaczy długich pozycji na rynkach akcji. Główne światowe indeksy pikowały, DAX spadł o 3,37%, CAC40 3,68%, a FTSE100 o 1,71%. Trochę lepiej radziło sobie jednak Złoto, które po dynamicznych wczesno porannych i południowych spadkach odrobiło straty pod koniec dnia.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel