Blog

Włochy na pierwszym planie - 2011-11-14

Pomimo, że piątek był dla Polaków dniem wolnym od pracy, a sesja na warszawskiej giełdzie się nie odbyła to reszta światowych rynków, w tym rynek złota, działały normalnie. Główne światowe indeksy zakończyły piątek na plusie. S&P500 wzrósł o 1,95%, DAX o 3,22%, a CAC40 zakończył dzień 2,8% nad kreską. Rynek złota również ogarnęła fala popytu, a ceny kruszcu wzrosły o ponad 1,6%.


Podsumowanie tygodnia - 2011-11-12

W minionym tygodniu po niezwykle udanym poniedziałku (złoto wzrosło z 1752 do prawie 1800 pkt.) wtorek, środa i czwartek upłynęły pod znakiem spadków korygujących poniedziałkowe wzrosty. Dodatkowo w czwartek można było zaobserwować znaczący wzrost zmienności. Chwilę po przebiciu poziomu 1752 punktów na rynku pojawiła się silna fala popytu, która spowodowała, że przez cały piątek złoto systematycznie rosło. Z technicznego punktu widzenia, aktualnie ceny złota pozostają w konsolidacji. Najistotniejszymi poziomami są obecnie: 1735 oraz 1800 pkt.


Włochy na pierwszym planie - 2011-11-09

Wtorek na światowych rynkach nie przyniósł zdecydowanych trendów. Wartość indeksów oscylowała w okolicach poniedziałkowego zamknięcia. Nieznacznie traciło wczoraj złoto, jednak póki co, należy bardziej traktować to, jako odreagowanie ostatnich wzrostów, aniżeli większą korektę. W środę rano za uncję złota wyrażoną w dolarze inwestorzy musieli zapłacić ok. 1784 USD (ok. 5637 zł.) 


Teraz Włochy - 2011-11-08

Najprawdopodobniej nadchodzących dni nie będzie można zaliczyć do spokojnych dla inwestorów. Aktualnie gorący temat Grecji trochę przycicha, a na pierwszy plan wysuwa się kwestia kryzysu we Włoszech – w wymiarze politycznych i finansowym. W reakcji na obecne zawirowania w Europie kapitał migruje w stronę bezpiecznych inwestycji w złoto, które wyrażone w dolarze wzrosło wczoraj 2,33%, sięgając 1795 USD za uncję.


Papandreu odejdzie? - 2011-11-07

Piątkowa sesja na głównych światowych parkietach zakończyła się pod kreską. Indeks szerokiego rynku w Stanach (S&P500) spadł o 0,63%, DAX zniżkował 2,72%, a polski Wig20 zakończył dzień 1,44% na minusie. Początek tygodnia na rynku złota wypadł bardzo korzystnie dla posiadaczy długich pozycji. Za uncję złota wyrażoną w dolarze inwestorzy musieli poniedziałkowego ranka zapłacić ok.. 1770, co oznacza wzrost ceny w stosunku do zeszłotygodniowego zamknięcia o niemalże 1%.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel