Blog

Polski złoty po raz kolejny broni inwestorów - 2011-11-03

Ostatnie dwie sesje okazały się być korzystne dla byków na rynku złota. We wtorek złoto poszło do góry o 0.27% (w przeliczeniu na PLN aż 2.69%), a w środę 1.43%, co jednak zostało zneutralizowane przez zmiany na rynku walutowym (w przeliczeniu na PLN złoto spadło o -0.38%).  W dalszym ciągu rynek walutowy sprzyja polskim inwestorom lokującym swoje pieniądze na rynku złota.


Europa w tarapatach – złoto zyskuje - 2011-11-02

Po tym jak premier Grecji Jeorjos Papandreu zapowiedział przeprowadzenie referendum nad pakietem pomocowym, uzgodnionym przez przywódców Unii Europejskiej podczas zeszłotygodniowego szczytu, indeksy na światowych giełdach reagowały spadkami. Rynki w Paryżu, Frankfurcie straciły ponad 5%,w Mediolanie nawet 6,8%, a indeksy za Oceanem prawie 3%. Kapitał z rynku akcji wędruje m.in. w stronę inwestycji w złoto, które wczoraj zyskało prawie 0,5%, osiągając poziom 1717,97 USD za uncję (5569,14 PLN).


Grecy wybiorą… - 2011-11-01

Wtorkowa sesja z pewnością nie należała do udanych z punktu widzenia posiadaczy długich pozycji na rynkach akcji. Główne światowe indeksy pikowały, DAX spadł o 3,37%, CAC40 3,68%, a FTSE100 o 1,71%. Trochę lepiej radziło sobie jednak Złoto, które po dynamicznych wczesno porannych i południowych spadkach odrobiło straty pod koniec dnia.


Powrót niepewności - 2011-31-10

Poniedziałek rozpoczął się od spadków zarówno na rynku złota jak i na głównych światowych parkietach. Pomimo decyzji, które zapadły podczas środowego szczytu, na rynki powróciła niepewność o przyszłość Starego Kontynentu, a także obawa, by greckie problemy nie wpłynęły na kondycję pozostałych europejskich gospodarek.


Podsumowanie tygodnia

W tym tygodniu na rynkach finansowych wydarzeniem numer jeden był środowy szczyt w Brukseli, na którym dopracowano kwestie związane z pomocą finansową w strefie euro- czyli restrukturyzacją długu Grecji, dokapitalizowaniem banków strefy euro i zwiększeniem Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej. Reakcją rynku były optymistyczne nastroje i wzrost indeksów giełdowych.


Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel