Złoto reaguje na wynik wyborów we Francji

2017-04-24
Wyniki I tury wyborów prezydenckich we Francji spowodowały, że rynki finansowe odetchnęly z ulgą. Emmanuel Macron wygrywa z poparciem 23,75%, do drugiej tury wchodzi również Marine Le Pen, z wynikiem na poziomie 21,53%. Aktywa ryzykowne zyskują, tracą „bezpieczne przystanie”.

Pod presją znalazło się dziś złoto, japoński jen czy frank szwajcarski. Europejskie indeksy pną się w górę (WIG20 +1,4%, DAX +2,85%), zyskuje także wspólna waluta. Na otwarciu para EUR/USD zyskiwała ponad 200 pkt.

Notowania złota w pierwszej reakcji spadł do 1269 dol. za uncję, w godzinach nocnych oraz wczesnoporannych metal odrobił stratę, jendak obecnie obserwujemy kontynuację wyprzedaży.


Na informacjach wyborczych skorzystały m.in. waluty surowcowe (AUD, NZD, CAD) oraz waluty krajów Emerging Markets (PLN, HUF, RUB).

Obecnie na rynkach obserwujemy euforię. Widzimy, że apetyt na ryzyko wrócił i może być utrzymany do ostatecznych wyników II tury francuskich wyborów, która zaplanowana jest na 7 maja.

Wykres: reakcja złota na wynik wyborów we Francji
Arkadiusz Kłosiński
Mennica Skarbowa S.A.
Zaufane Opinie IdoSell
4.61 / 5.00 131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel