Rynek złota - podsumowanie lipca 04.08.2012

2012-08-04

Ceny złota w lipcu kolejny już miesiąc dryfowały wokół poziomu 1600 USD za uncję. Ostatniego dnia lipca kurs złota zamknął się na poziomie 1614 USD/uncja, co stanowiło wzrost o 1,1% od końca czerwca. Wahania cen były stosunkowo niewielkie. Najwyższy kurs złota wyniósł 1629 USD/uncja, natomiast najniższy 1554 USD/uncja. Identycznie jak w czerwcu kanał zmienności cen o rozpiętości niespełna 100 USD świadczy o ustabilizowaniu się cen złota w oczekiwaniu na nowy, gwałtowny ruch. W przypadku polskich inwestorów sytuacja kształtowała się bardzo podobnie . Niewielkie umocnienie się złotego spowodowało wzrost cen złota w lipcu o 1,3% do poziomu 5396 zł/uncja. Maksymalna cena złota wyniosła 5544 zł/uncja, a minimalna 5345 zł/uncja. W dalszym ciągu obserwowana jest dodatnia korelacja pomiędzy kursem złota, a naszej waluty. Czyli gdy kurs złota wyrażony w dolarach rośnie to nasza waluta również się umacnia, a gdy kurs złota spada to nasza waluta się osłabia. W efekcie zmniejsza to jeszcze bardziej wahania cen odczuwalne w złotych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.59 / 5.00 152 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-17
wszystko dobrze iw terminie. dziekuje
2020-04-03
profesionalna obsługa
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel