Regulamin 666

REGULAMIN SKLEPU

Sklep internetowy działający pod adresem www.mennicaskarbowa.pl, zwany dalej Sklepem, prowadzony jest przez spółkę Grupa Mennice Krajowe S. A. z siedzibą w Warszawie, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000391546 przez Sąd Rejonowy m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy. Nr Regon 142951136.

 1. Zamówienia można dokonać na jeden z poniższych sposóbów:
  1. poprzez stronę internetową www.mennicaskarbowa.pl,
  2. telefonicznie pod nr telefonu +48 22 188 11 66,
  3. e-mailem pod adresem sklep@mennicaskarbowa.pl,
  4. osobiście, w biurze przy ul. Pięknek 24/26A, lok. 1 w Warszawie
 2. Kupujący może dokonać płatności przelewem lub gotówką. Przy czym płatność gotówką może nastąpić pod warunkiem, iż nie przekracza ona równowartości 15.000 euro (zgodnie z Ustawą z dnia 27.07.2002 Prawo Dewizowe).
 3. Realizacja zamówienia następuje po otrzymaniu płatności przez Sklep. W przypadku przelewu, Sklep powinien otrzymać środki na swój rachunek bankowy w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. W przeciwnym razie może to skutkować anulowaniem zamówienia Kupującego lub zmianą ceny Zamówionych Towarów. Po dokonaniu zamówienia prosimy o przesłanie potwierdzenia wykonania przelewu na adres: sklep@mennicaskarbowa.pl. Przyspieszy to realizację zamówienia.
 4. Termin dostawy wynosi od 2 do 15 dni roboczych od momentu zaksięgowania środków na rachunku bankowym Sklepu.
 5. Towar dostarczamy za pomocą ubezpieczonej na pełną wartość Zamówienia przesyłki kurierskiej. Istnieje także możliwość odbioru osobistego Zamówienia w siedzibie Sklepu po wcześniejszym uzgodnieniu i ustaleniu terminu.
 6. Do każdego zamówienia dołączony jest paragon, albo faktura VAT - wystawiona na życzenie Zamawiającego. Sklep na życzenie Zamawiającego wystawi fakturę VAT na podstawie paragonu fiskalnego pod warunkiem dostarczenia jego oryginału w terminie 7 dni od daty zakupu, nie później jednak niż do końca miesiąca, w którym ten zakup nastąpił.
 7. Do wartości Zamówienia doliczane są koszty dostawy.
 8. Cena podawana w Sklepie jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez Sklep złożonego przez Kupującego zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen Towarów znajdujących się w ofercie Sklepu.
 9. Sklep w szczególnych przypadkach zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny. W takim przypadku kwota pieniężna z tytułu zamówienia podlega zwrotowi Zamawiającemu w terminie do 7 dni.
 10. Dbając o terminową realizację zamówień Sklep zastrzega sobie prawo dostarczenia zamiennie takich samych produktów pochodzących z innych uznanych mennic będących członkiem THE LONDON BULLION MARKET ASSOCIATION.
 11. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", klient może zrezygnować z zakupionego towaru, usługi w www.mennicaskarbowa.pl bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki, zakupu usługi. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, pozbawiony fabrycznego opakowania, kopiowany lub w żaden inny sposób zniszczony lub wykorzystywany. Towar powinien zostać zwrócony razem z otrzymanym paragonem lub fakturą VAT, w oryginalnym opakowaniu, bez śladów wskazujących na używanie. 
 12. Ze względu na zmiany kursów, w przypadku zwrotu lub wycofania złożonego lub opłaconego zlecenia zakupu wartości dewizowych (złota w rozumieniu Ustawy z dnia 27.07.2002 Prawo Dewizowe) lub srebra, rozliczenie z Kupującym nastąpi według wagi zakupionego przez niego złota lub srebra lokacyjnego po aktualnym kursie skupu złota wg London Gold Fixing i srebra wg London Silver Fixing wyrażonym w dolarach amerykańskich przeliczonego na złoty po kursie sprzedaży dolarów z tego dnia podawanego przez Narodowy Bank Polski minus 5% wartości zamówienia (koszty transakcyjne).
 13. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni roboczych od ich złożenia i w tym czasie Zamawiający zostanie poinformowany o dalszym postępowaniu reklamacyjnym. Sklep zastrzega sobie prawo do wydłużenie terminu rozpatrzenia reklamacji, jeżeli wymagane będzie uzyskanie od Kupującego dodatkowych wyjaśnień. W sytuacji takiej czas udzielania wyjaśnień przez Kupującego każdorazowo przedłuża okres rozpatrzenia reklamacji.
 14. Zgłoszenie zwrotu towaru lub jego reklamacji powinno nastąpić drogą e-mailową pod adresem sklep@mennicaskarbowa.pl. Zwracany lub reklamowany towar należy dostarczyć razem z otrzymanym paragonem albo fakturą. Należność zostanie zwrócona niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni roboczych od momentu rozpatrzenia reklamacji. Zwrot należności następuje w formie przelewu bankowego na konto wskazane przez Zamawiającego lub przekazu pocztowego pod adresem wskazanym w zamówieniu. Koszt odesłania towaru przez Zamawiającego nie podlega zwrotowi.
 15. Przy odbiorze przesyłki od kuriera lub listonosza należy sprawdzić stan przesyłki, a w przypadku gdy jej zawartość nie zgadzałaby się z dokonanym zakupem, należy koniecznie sporządzić protokół, który jest jedyną podstawą do ewentualnej reklamacji.
 16. Przesyłka dostarczana jest na podany przez Kupującego adres, a odbiór przesyłki przez osobę, która wydaje się być do niego upoważniona w imieniu odbiorcy (np. przebywa w lokalu podanym jako adres dostarczenia przesyłki), uważany jest za skuteczny. 
 17. Sklep nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 18. Spory wynikające z umowy sprzedaży rozpatruje sąd właściwy dla siedziby Sklepu.
 • googleplus1
 • twitter
 
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel