Podsumowanie listopada

2013-11-28

Po umiarkowanych wzrostach cen metali szlachetnych w październiku, listopad przywitał nas gwałtowną przeceną. Kursy wszystkich metali zbliżyły się do czerwcowych minimów i najprawdopodobniej w  grudniu okaże się, czy zostaną one obronione. Jeśli tak się nie stanie to może nas czekać jeszcze głębsza przecena, w przypadku złota nawet do poziomu 1000 USD za uncję.

 

 

Od końca października do 25 listopada cena złota obniżyła się o 5,5% z poziomu 1323 do 1251 USD za uncję. Minimalnie cena złota wynosiła 1237 USD za uncję, co odpowiada spadkowi o około 6,5% od początku miesiąca.

 

Ceny srebra odnotowały największą przecenę, bo o aż 7,7% licząc w dolarach i 6,9% w złotych. Platyna i pallad najmniej straciły na wartości, bo odpowiednio 4,6% i 2,1%. Jednak i tak jest to istotny spadek. W przypadku polskich inwestorów był on tylko nieznacznie mniejszy, wyniósł odpowiednio 3,8% i 1,3%.

 

Ponownie moment przecen był dla wielu inwestorów idealnym momentem do dokonania zakupu inwestycyjnych metali szlachetnych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 116 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-20
Wielokrotnie korzystałem z usług Mennicy Skarbowej w Warszawie przy ulicy Jasnej 1 . Perfekcyjne traktowanie klienta , pełen profesjonalizm , uprzejmość , doradztwo no i oczywiście krówki . Polecam wszystkim doradcę pana Jacka Jakubiuka . P.S.
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel