PERTH MINT WPROWADZI WŁASNĄ KRYPTOWALUTĘ OPARTĄ NA ZŁOCIE

2018-01-26
PERTH MINT WPROWADZI WŁASNĄ KRYPTOWALUTĘ OPARTĄ NA ZŁOCIE

Produkt oparty na złocie i sprzedawany w systemie blockchain to nowy pomysł słynnej australijskiej Perth Mint. Sporej dawki informacji na temat tego projektu udzielił kilka dni temu dyrektor generalny spółki, Richard Hayes.*

Ambitne przedsięwzięcie ma połączyć w sobie zalety inwestycji w metale szlachetne oraz transakcji opartych na systemie blockchain. Blockchain to zdecentralizowana baza danych, które są przechowywane na urządzeniach uczestników rynku. Ta zaawansowana technologia umożliwia bezpieczne gromadzenie informacji w tzw. blokach. Każda transakcja rozbudowuje łańcuch bloków i stanowi podstawę do uwierzytelniania następnych. Dzięki temu użytkownicy są niezależni od systemu bankowego oraz mają szybki dostęp do pełnej historii swoich kontraktów.

Chociaż pojęcie blockchain kojarzy się przede wszystkim z kryptowalutami, błędem jest stawianie między nimi znaku równości. Hayes podkreśla, że ostatnie załamanie notowań bitcoina w żaden sposób nie zagraża systemowi bloków. Wręcz przeciwnie – w jego opinii technologia blockchain ma szansę usprawnić funkcjonowanie wielu branż, w tym właśnie rynku metali szlachetnych.

Największą zaletą transakcji zawieranych w systemie blockchain jest ich przejrzystość. Automatyczny proces zbierania danych jest wolny od zewnętrznych ingerencji, co w pełni wpasowuje się w idee stojące za inwestowaniem w złoto.

Zdaniem Hayes`a boom na kryptowaluty jest spowodowany rosnącym zainteresowaniem alternatywnymi formami inwestycji. Zasadniczym problemem kryptowalut jest jednak fakt, że nie mają pokrycia w niczym. Niewiadome pochodzenie oraz duża rynkowa zmienność odstraszają wielu inwestorów. Rozwiązaniem tego problemu ma być kryptowaluta, która będzie mieć swoje pokrycie w fizycznym kruszcu. Z kolei wygoda i dostępność internetowych transakcji zachęcą osoby, które od dawna planowały inwestycję w złoto, ale wciąż brakowało im na to motywacji i czasu.

Hayes zakłada, że wprowadzenie waluty opartej na złocie i sprzedawanej w systemie blockchain zajmie od 12 do 18 miesięcy. Szef Perth Mint jest przekonany, że projekt jego spółki będzie stanowić istotny krok w tym kierunku dla całego rynku złota.

* Link do wypowiedzi dla ABC News

Zaufane Opinie IdoSell
4.59 / 5.00 152 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-20
Wielokrotnie korzystałem z usług Mennicy Skarbowej w Warszawie przy ulicy Jasnej 1 . Perfekcyjne traktowanie klienta , pełen profesjonalizm , uprzejmość , doradztwo no i oczywiście krówki . Polecam wszystkim doradcę pana Jacka Jakubiuka . P.S.
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel