Listopad miesiącem wzrostów 03.12.2012

2012-12-03

Listopadowe wzrosty cen metali szlachetnych


Listopad przyniósł zakończenie korekty cen metali szlachetnych i wzrosty. Srebro podrożało o 3,6% licząc w dolarach i 2,5% w złotych. Nieznacznie skromniej wzrastały ceny platyny, bo jedynie o 2,2% w dolarach i 1,1% w złotych. Natomiast pallad zaimponował skokiem cen aż o 12,9% licząc w dolarach i 11,8% w złotych.

 

Ceny złota w listopadzie


Jedynie ceny złota nieznacznie się obniżyły. Spadły one o 0,3% i osiągnęły poziom 1714 USD za uncję. Od połowy września cena złota utrzymywała się w obszarze pomiędzy 1700 a 1800 USD za uncję. Jedynie na początku listopada mieliśmy do czynienia z dwudniowym wybiciem ceny w dół poza ten poziom, minimalnie do 1672 USD za uncję. Jednak inwestorzy, którzy wykorzystali ten moment na dokonanie zakupów złotego kruszcu,  zyskali na odbiciu cen od swojego minimum do końca listopada około 2,5%.

Listopad to także kolejny miesiąc nieznacznego umocnienia się polskiej waluty. Przełożyło się to na nieznacznie mniejsze wzrosty cen metali szlachetnych dla polskich inwestorów. Według stanu na 30 listopada 1 uncja złota była warta 5408 zł, co odpowiada spadkowi o 1,4% od końca ubiegłego miesiąca.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-04
Jestem bardzo zadowolona.
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel