"Każdy powinien posiadać złoto w swoim portfelu inwestycyjnym" – Marc Feber

2013-01-23

"Każdy powinien posiadać złoto w swoim portfelu inwestycyjnym" ? Marc Feber


Marc Faber, znany wydawca raportu Gloom, Boom & Doom uważa, że każdy powinien posiadać w swoim portfelu inwestycyjnym złoto, które nawet w momencie spełniania się najgorszego możliwego scenariusza ? upadku systemu finansowego ? utrzyma swoją wartość.


Marc Faber podczas konferencji zorganizowanej z okazji eventu Evli Bank Oyj w Helsinkach rozmawiał o znaczeniu złota inwestycyjnego. ?W najgorszym przypadku, kiedy dojdzie do załamania systemu, czego się spodziewam, nadal będzie miało ono jakąś wartość? skomentował Marc Faber. Dodaje on,  że ?gdy dojdzie do załamania i pozostaną nam jedynie plastikowe karty kredytowe, może wtedy zdecydujemy się wrócić do systemu opartego na złocie?. 


Faber został zapytany przez  profesora z Yale University, Roberta Shillera jaki jest sens  inwestowania w złoto. Feber odpowiedział sugerując zakład: ?Jestem gotów założyć się: ty zatrzymasz swoje dolary amerykańskie, a ja złoto, i zobaczymy, który z nas pierwszy dojdzie do zera?. 

 

Źródło: http://www.bloomberg.com/news/2013-01-22/buying-gold-is-best-bet-in-worst-case-scenario-faber-says-1-.html

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-20
Wielokrotnie korzystałem z usług Mennicy Skarbowej w Warszawie przy ulicy Jasnej 1 . Perfekcyjne traktowanie klienta , pełen profesjonalizm , uprzejmość , doradztwo no i oczywiście krówki . Polecam wszystkim doradcę pana Jacka Jakubiuka . P.S.
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel