Jak inwestować w złoto?

2013-04-16

 

Jak inwestować w złoto?

 

Inwestycja w złoto stanowi jedną z najciekawszych lokat kapitału w dzisiejszych czasach trwającego kryzysu finansowego na świecie. Przy spadku zaufania do instytucji finansowych lokata w złoto pozwala nam zabezpieczyć nasz majątek i generować atrakcyjne stopy zwrotu.

W praktyce w złoto możemy zainwestować na różne sposoby, m.in. poprzez fundusze inwestycyjne, jednostki uczestnictwa ETF, jak nawet akcje spółek działających na rynku złota. Jednakże my polecamy kupowanie złota w fizycznej postaci, tj. sztabek i monet. W naszej opinii jest to najpewniejsza i jedna z najtańszych metod inwestowania w złoto. 

Największymi zaletami lokaty w złoto w ten sposób jest brak obłożenia jej podatkiem VAT, jak również podatkiem od zysków kapitałowych (w przypadku sprzedaży złota po 6 miesiącach od zakupu). Ponadto rynek fizycznego złota jest wyjątkowo płynny i kupując ten metal nie będziemy mieli problemu ze zbyciem go w przyszłości, dowolnego dnia, w dowolnym miejscu na świecie.

 

Złote sztabki czy złote monety

Jeśli zdecydowaliśmy się na inwestycję w fizyczne złoto to musimy wybrać czy kupimy sztabki złota czy złote monety. Sztabki złota są nieznacznie tańsze w porównaniu do monet (biorąc pod uwagę tę samą gramaturę). Ponadto każda sztabka posiada numer seryjny, który indywidualnie ją identyfikuje. Z tego powodu my zwykle polecamy klientom inwestycję w złote sztabki. Jednakże złote monety też mają swoje zalety. Poprzez brak numerów seryjnych stanowią one całkowicie anonimową inwestycję. Ponadto ich atrakcyjny wygląd powoduje że tego typu lokata cieszy też nasze oko. Co lepiej wybrać? ? Tę decyzję pozostawiamy Państwu.

 

Jaka gramatura lub wielkość monety

W przypadku inwestycji w złoto w formie fizycznej widoczna jest tendencja, że im większą, cięższą monetę czy sztabkę kupujemy tym jej cena jest bliższa cenom giełdowym. Jest to związane z kosztami bicia danej sztabki lub monety. Równocześnie jednak największe sztabki (np. 1 kilogramowe) są stosunkowo mało popularne stąd też możemy mieć w przyszłości większe problemy z ich zbyciem. Stąd też my w przypadku sztabek złota polecamy najbardziej popularne gramatury zapewniające równocześnie atrakcyjny ceny do kosztów bicia, czyli sztabki 1 uncjowe (31,1 grama), 50 gramowe oraz 100 gramowe. Natomiast w przypadku monet najlepszym wyborem są akurat największe złote monety, tj. 1 uncjowe.

 

Mamy nadzieję, że powyższy materiał zaspokoił Państwa ciekawość na temat inwestycji złoto. Jednakże jeśli mieliby Państwo dodatkowe pytania, nasi doradcy chętnie udzielą Państwu wszelkich odpowiedzi. W zakładce kontakt znajdą Państwo adresy naszych biur i inne nasze dane kontaktowe .

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2013
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 80 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
2020-04-03
profesionalna obsługa
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel