Blog
METALE, Z KTÓRYCH ROBI SIĘ OBRĄCZKI

Obrączki tradycyjnie robione są ze złota. Najczęściej z 14 karatowego (próba 585) lub - w bardziej ekskluzywnej wersji - z 18 karatowego (próba 750). Najdroższe są z platyny. Srebro to rzadki wybór. Ale to nie wszystko. Z jakich innych metali robi się obrączki?
Przeczytaj więcej
Jak najbogatsi inwestorzy zabezpieczają swój majątek?
Czy bycie miliarderem jest równoznaczne z posiadaniem niewyobrażalnej ilości pieniędzy? Jeśli mamy na myśli pieniądze rozumiane jako gotówka albo stan konta bankowego – to zdecydowanie nie. Według ekspertów portalu Visual Capitalist przeciętny miliarder posiada jedynie 1% wartości netto swojej fortuny w środkach pieniężnych. Reszta to inwestycje, w których coraz większą rolę zaczyna w ostatnich latach odgrywać złoto. Dlaczego najbogatsi inwestorzy wybierają właśnie żółty kruszec?
Przeczytaj więcej
RAPORT WGC: BANKI CENTRALNE KUPUJĄ CORAZ WIĘCEJ ZŁOTA
W pierwszym kwartale 2018 światowe banki centralne dodały do swoich rezerw aż 116,5 t złota, czyli o 42% więcej niż rok temu. Najwięcej kupiły Rosja, Turcja i Kazachstan – łącznie 91 t. Jeśli chodzi o wyprzedawanie kruszcu to było ono znikome – najwięcej złota pozbył się Katar: 3,1 t.
Przeczytaj więcej
JAK TO MOŻLIWE, ŻE BIŻUTERIA ZAWIERAJĄCA TYLKO 33,3% ZŁOTA, TO WCIĄŻ ZŁOTA BIŻUTERIA?!

Szokujące prawda? Przecież to nawet nie połowa, to tylko jedna trzecia, więc jak można mówić, że to złoto? Zgodnie z prawem można.
Przeczytaj więcej
TEKSAS OTWORZYŁ WŁASNY SKARBIEC. AMERYKANIE BĘDĄ PŁACIĆ ZŁOTEM?
W ubiegłym miesiącu nastąpiło oficjalne otwarcie stanowego skarbca Teksasu, który jest pierwszym tego typu obiektem w USA. Złoto w depozyt mogą w nim składać przedsiębiorcy, instytucje publiczne oraz wszyscy obywatele USA. Powstanie skarbca ma stanowić zwrot w kierunku większej niezależności od Rezerwy Federalnej oraz emitowanego przez nią dolara.
Przeczytaj więcej