Blog

Czy pękła bańka na złocie?

W ostatnim tygodniu można było usłyszeć opinie kilku ekonomistów twierdzące, że złoto jest przewartościowaną bańką spekulacyjną, której pękanie właśnie obserwujemy. Jednakże tego typu tezy są dla mnie dużym zaskoczeniem, szczególnie, że z bliska mam możliwość obserwować to co się dzieje na rynku.


Przeczytaj więcej

Przecena kursu złota uruchamia lawinę … zakupów

Od końca zeszłego tygodnia obserwujemy znaczną przecenę notowań złota. W ostatni piątek cena złotego kruszcu spadła o 5%. W poniedziałek ceny osunęły się aż o 9%. Wydawałoby się, że spowoduje to dramat na rynkach fizycznej sprzedaży złota. Przecież ziścił się czarny sen, który niektórzy analitycy i media prorokują od kilku lat: „koniec bańki na złocie”

 

Jednakże, w przypadku fizycznego handlu złotem, spowodowało to tylko wzmożony popyt. Klienci obserwujący trwający kilka miesięcy trend horyzontalny cen złota, wykorzystują ten moment na dokonanie zakupów. I nie są to tylko nowi klienci, ale również Ci, którzy już inwestowali w złoto w zeszłym roku i dwa lata wcześniej przy znacznie wyższych poziomach cenowych.


Przeczytaj więcej

Złoto - alternatywa do OFE

Obecnie w Polsce trwa spór odnośnie funkcjonowania systemu emerytalnego. Rzesze zwolenników i przeciwników OFE oraz ZUS toczą między sobą batalię, który z filarów emerytalnych jest lepszy i jest w stanie zabezpieczyć naszą emeryturę. Ponadto pojawiają się coraz bardziej wyraźne głosy, że należałoby zlikwidować OFE.


Przeczytaj więcej

Jak inwestować w złoto?

Inwestycja w złoto stanowi jedną z najciekawszych lokat kapitału w dzisiejszych czasach trwającego kryzysu finansowego na świecie. Przy spadku zaufania do instytucji finansowych lokata w złoto pozwala nam zabezpieczyć nasz majątek i generować atrakcyjne stopy zwrotu.


Przeczytaj więcej

Podsumowanie marca 2013

Marzec był miesiącem uspokojenia i stabilizacji cen metali szlachetnych. Wyjątkiem był jedynie pallad, którego ceny wzrosły o prawie 6%. W przypadku pozostałych metali szlachetnych, a w szczególności złota, można zaobserwować bardzo niską zmienność. Rynek najprawdopodobniej się konsoliduje w oczekiwaniu na gwałtowny ruch. Jak zwykle niewiadomą tylko jest, czy będzie to ruch wzrostowy czy spadkowy.


Przeczytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 129 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-04-03
profesionalna obsługa
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel