„Człowiek-rakieta” znów posyła złoto ponad 1300 USD za uncję

2017-09-26


To deklaracja wojny - tak minister spraw zagranicznych Korei Północnej ocenił wczoraj ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa na temat reżimu Kim Dzong Una. Nie trzeba było długo czekać, by cena złota, tradycyjnie uważanego za najlepsze zabezpieczenie kapitału w czasach niepokoju, poszybowała w górę.

Podczas przemówienia w Nowym Jorku Ri Yong Ho stwierdził, że świat musi pamiętać, że to Stany Zjednoczone jako pierwsze wypowiedziały wojnę Korei. Ta zaś ma teraz prawo podejmować działania obronne przeciwko USA, w tym - zestrzeliwać amerykańskie samoloty, nawet jeśli nie będą się znajdować w koreańskiej strefie powietrznej.

Po tych słowach cena złota ostro poszła w górę i przekroczyła poziom 1310 USD za uncję. Jednocześnie obserwowaliśmy odpływ kapitału z rynków akcji i wzmożone zainteresowanie inwestorów złotem, które w obliczu wojny lśni najjaśniej.

Słowne przepychanki pomiędzy nuklearnymi potęgami trwają już od wielu dni. Podczas gdy Donald Trump zapowiada, że koreańska władza może „długo nie przetrwać”, Korea grozi USA „nieuniknioną wizytą” swoich rakiet. W ubiegłym tygodniu Donald Trump prześmiewczo nazwał więc koreańskiego przywódcę określeniem „Rocket Man”, a ten odpowiedział mu, że „przestraszony pies najgłośniej szczeka”.

Amerykański prezydent ostro oświadczył, że Stany Zjednoczone okazały „wielką siłę i cierpliwość”, ale jeśli zostaną zmuszone do obrony własnego kraju lub państw sprzymierzonych, nie będą miały wyjścia i „całkowicie zniszczą” Koreę Północną. I to właśnie te słowa Koreańczycy interpretują jako deklarację wojny.

MW
Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 114 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-20
Wielokrotnie korzystałem z usług Mennicy Skarbowej w Warszawie przy ulicy Jasnej 1 . Perfekcyjne traktowanie klienta , pełen profesjonalizm , uprzejmość , doradztwo no i oczywiście krówki . Polecam wszystkim doradcę pana Jacka Jakubiuka . P.S.
2020-04-14
Transakcja bez żadnych problemów. Całkiem szybki czas realizacji jak na obecną sytuację :)
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel